(VIDEO) Uspešna serija „Radničkog 1912“ prekinuta u Bečeju

Ekipa Dušana Jevrića doživela je prvi put da izgubi meč sa pet golova u mreži. Poražena je u 27. kolu Srpske lige grupa Vojvodina u Bečeju od ekipe „Bečej 1918“ rezultatom 5 : 2 i prekinula uspešnu seriju od pet mečeva bez poraza.

Somborski tim je, mora se priznati, ušao u meč u znatno oslabljenom sastavu bez nekoliko standardnih prvotimaca a među njima i dva najbolja igrača Antunića i Švelje.Iako je utakmica dobro počela pogotkom Pjošte u 13.minutu i dolaskom u vođstvo na poluvreme se otišlo sa prednošću na strani domaćina 3 : 1. Vrlo brzo u drugom delu povećava se prednost domaćina i tada se znalo da je meč izgubljen.

Drugi gol za somborsku ekipu dao je Vemić, kada je smanjio na 4 : 2. Ali domaćin je jedna ozbiljna ekipa i konačan rezultat je na kraju 5 : 2 i to je zaslužena pobeda domaćina. Sa obzirom na pobedu ekipe „Vršac“ u Pančevu , „Radnički 1912“ je sada treći na tabeli sa 2 boda manje od „Vršca“ a 14 od prvolasirane „Mladosti“. „Sloga“ je u subotu u Čonoplji nastavila sa lošim rezultatima i izgubila od ekipe „Dunav“ iz Starih Banovaca 0 : 1.

U 24.kolu Vojvođanske lige Sever „Radnički“ Sombor je uspeo da osvoji prvi bod u nastavku sezone igrajući sa ekipom „Temerin“ nerešeno 1 : 1.

U 23.kolu Područne fudbalske lige Sombor klubovi iz našeg saveza bez poraza. Nejvredniju pobedu ostvarila je izvanredna ekipa „ŽAK“ u Baču, gde je pobeđena ekipa „Tvrđava“ rezultatom 2 : 1. „Kordun“ je u Kljajićevu pobedio „Borac“ iz Bačkog Gračaca rezultatom 2 : 0, “Stanišić 1920” je kao domaćin pobedio ekipu “Slavija” iz Pivnica, dok je „Omladinac“ sa Bukovca igrao nerešeno u Obrovcu sa ekipom „Borac 46“ i to 4 : 4.

Sledeće kolo Srpske lige se igra već u sredu „Radnički 1912“ je domaćin ekipi „Jedinstvo“ iz Stare Pazove a „Sloga“ ide u Rumu.