(VIDEO) U Kruševcu održano Atletsko Prvenstvo Srbije za seniore i seniorke

Mihajlo Katanić i štafeta 4x400m u sastavu Aleksandar Negovanović, Miloš Maksimović, i dva starija juniora, Nikola Boca i Mihajlo Katanić osvojili su medalje na Atletskom Prvenstvu Srbije za seniore i seniorke koje je proteklog vikenda održano u Kruševcu.

Štafeta AK “Maraton” je bila jedna od najmlađih postava jer je u sastavu imala dva juniora. Trku 4 x 400m završili su sa vremenom 3:29.82 odmah iza četvorke iz “Crvene Zvezde” Beograd, koja je do pobedničkog postolja stigla sa vremenom 3:28.57. Treća je bila štafeta AK “Kraljevo” (3:32.51).

U disciplini 400m prepone Mihajlo Katanić je sa ličnim rekordom 54.40 sekundi zauzeo mesto na postolju i osvojio bronzanu medalju. Ispred njega bili su samo Miloš Marković (51.77) iz Crvene Zvezde i Nikola Kostić (52.87) iz atletskog kluba “Košutnjak”.

Somborski klub u Kruševcu je predstavljao i Gregor Sekulić koji je nastupio je u trci na 200m. U konkurenciji su bila 24 atletičara. Sekulić je sa vremenom 23.74 sekunde u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeo peto mesto, što nije bilo dovoljno da se nađe u finalnoj trci.