(VIDEO) Sportski savez Grada Sombora proglasio najbolje u 2020. godini

Vukašin Tepić junior BK „Sombor“ proglašen je po izboru Sportskog saveza Grada Sombora (SSGS) za „Najboljeg sportistu juniora“ u 2020. godini i za dobitnika „Gran pri“ nagrade kao „Najbolji sportista Sombora“ u 2020. godini.

Svečana dodela nagrada na osnovu rezultata na izboru za najbolje sportiste, klubove i sportske trenere grada Sombora za 2020. godinu održana je u četvrtak u skladu sa epidemiološkim pravilima u sali Centra za stručno usavršavanje – Preparandija.

Najbolji sportisti su:

U kategoriji Olimpijski sport – pionirka Aleksandra Stanić, Biciklistički Klub “S Team“ i pionir Gregor Sekulić, Atletski klub „Maraton“. Neolimpijski sport – pionirka Staša Čalošević, i pionir Rastko Vojinović, oboje članovi Sportskog kluba „Figura“.

U kategoriji Olimpijski sport – kadetkinja Tamara Vučković, Karate klub „Ravangrad“ i kadet Mihajlo Stolić, Biciklistićkiklub „S Team“. Neolimpijski sport – kadetkinja Nataša Kosanović i kadet Vladimir Gubica, oboje članovi PlesngKluba “Ronda“.

U kategoriji Olimpijski sport – juniorka Željana Subotić, Klub Borilačkih Sportova „Galaktik“ i junior Vukašin Tepić Bokserski klub „Sombor“. Neolimpijski sport – juniorka Milica Popović, Boćarski Klub „Sombor“ i Goran Milić član AMK „025“.

U kategoriji Olimpijski sport – seniorka Ivana Vilim Biciklistički Klub „S Team“ i senior Stefan Liščević Rvački Klub „Radnički“. Neolimpijski sport – seniorka Marina Gajčin Somborski Šahovski Klub „Sombor“ i senior Danilo Mandić Kuglaški klub „Vihor“.

Najbolji trenerisu u kategoriji Olimpijski sport Petar Kosanović trener Karate kuba „Somborac“ i u kategoriji Neolimpijski sport Mirko Butorac, Boćarski klub „Sombor“.

Za najuspešnije u kategoriji „Sportisti sa invaliditetom“, u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji proglašeni su Milan Grahovac član Power lifting kluba „Sever“ i Ekipa Džudo i Sambo Klub „Bačka“ sekcija Inkluzivni Džudo.

U kategoriji Školski sport najbolje škole i najbolje ekipe su :kod Osnovnih škola to je OŠ „Bratstvo jedinstvo“ Sombor i njihova Košarkaška ekipa,a kod Srednjih škola Gimnazija „Veljko Petrović“ i njihov Košarkaška ekipa.

Najbolji profesori su prof. Goran Đuričić iz OŠ „Bratstvo jedinstvo“ Sombor i prof. Bojan Marković Gimnazija „Veljko Petrović“.

Nagradu za Najbolje ekipe u 2020. godini dobili su: u kategoriji olimpijski sport Fudbalski klub „Radnički 1912“ i u kategoriji Neolimpijski sport Boćarski klub „Sombor“.

Specijalne nagrade dobili su: Veljko Ristić, Bokserski Klub „Sombor“ kao Perspektivni pionir, dr Bojana Marić za postignute rezultate i popularizaciju atletike. Stojan Knežević Bokserski Klub „Sombor“ za postignute rezultate i popularizaciju boksa i posthumno Zoltan Sabo nekadašnji fudbaler i trener za unapređenje, veliki doprinos i razvoj sporta u Somboru.

Nagrade za postignute vrhunske rezultate, stalno i uspešno promovisanja gradaSombora u svetu, dobili su Nikola Jokić košarkaš „Denver Nugetsa“ i Filip Krajinović 31. teniser na svetu.

Nagradu „Grand Prix“ kao najbolji među najbojima dobio je junior Vukašin Tepić član BK „Sombor.
Nagrade su uručivali Zoran Bojić predsednik SSGS, MladenStojšin , generalni sekretar Sportskog saveza Vojvodine, Antonija Nađ Kosanović, članica Gradskog veća Sombor i Antonio Ratković, gradonačelnik Sombora.

Kompletan spisak svih kandidata i nagrađenih:

PIONIRI:

OLIMPIJSKI SPORTOVI

Konkurisalo je 7 pionirki:
-Eleonora Nađ, KK Dunav, Bezdan
-Milica Bosnić, Kajak Klub Sombor
-Anastasija Kostić, Kajak Klub Sombor
-Milana Bakić, Karate Klub Somborac
-Kristina Kosanović, Karate Klub Somborac
-Aleksandra Stanić, Bic Klub S Tim, Sombor
-Bojana Lakičević, Karate Klub Dušan Staničkov, Sombor

Pionirke: Plasman
1. Aleksandra Stanić, Bic Klub S Tim, Sombor
2. Eleonora Nađ, Kajak Klub Dunav, Bezdan
3. Kristina Kosanović, Karate Klub Somborac, Sombor

Konkurisalo je 11 pionira:
-Veljko Ristić, Bokserski Klub Sombor
-Lazar Dedić, Rvački Klub Soko, Sombor
-Dejan Novaković, Džudo i Sambo Klub Bačka, Sombor
-Đorđe Hristov, Karate Klub Somborac, Sombor
-Stefan Kovačević, Somborski Sportski Klub Polet, Sombor
-Gregor Sekulić, Atletski Klub Maraton, Sombor
-Miloš Maksimović, Atletski Klub Maraton, Sombor
-Mihajlo Dadić, Kajak Klub Dunav, Bezdan
-Aleksa Mirković, Teniski Klub ŽAK, Sombor
-Kristijan Dobi, Rvački Klub Radnički, Sombor
-Srđan Todorović, Rvački Klub Radnički, Sombor

Pioniri:Plasman
1. Gregor Sekulić, AK Maraton, Sombor
2. Mihajlo Dadić, Kajak Klub Dunav, Bezdan
3. Aleksa Mirković, Tenis Klub ŽAK, Sombor

Perspektivni pionir: Veljko Ristić, Bokserski Klub Sombor

NEOLIMPIJSKI SPORTOVI

Na osnovu prispelih prijava Komisija je proglasila:

Pionirka:
1. Staša Čalošević, SK Figura, Sombor
Pionir:
1. Rastko Vojinović, SK Figura, Sombor

SPORTISTI SA INVALIDITETOM
Uvidom u programe i postignute rezultate u 2020. godini za najuspešnije u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji progašeni su

Pojedinac:
1. Milan Grahovac, Power lifting klub Sever, Sombor
Ekipa:
1. Džudo i Sambo Klub Bačka, Inkluzivni Džudo

SPECIJALNO PRIZNANJE
Komisija dodeljuje Spec. priznanje za 2020.god

Za postignute rezulte i popularizaciju atletike:

1. dr Bojani Marić

ŠKOLSKI SPORT

OSNOVNE ŠKOLE
Najuspešnija ekipa: Muški košarkaški tim oš Bratstvo-jedinstvo, Sombor
-za osvojeno 4. mesto na kvalifikacijama za Prvenstvo Sveta do 15 godina
Najuspešniji nastavnik: prof Goran Đuričić
Najuspešnija škola: OŠ Bratstvo-jedinstvo, Sombor

SREDNJE ŠKOLE

Najuspešnija ekipa: Muški košarkaški tim Gim V Petrović
-za oasvojeno 3. mesto i bronzanu medalju na kvalifikacijama za Prvenstvo Sveta do 17 godina
Najuspešniji nastavnik: prof Bojan Marković
Najuspešnija škola: Gimnazija Veljko Petrović, Sombor

KADETI

OLIMPIJSKI SPORTOVI

Komisija je prihvatila kandidaturu 3 kadetkinje koje zadovoljavaju kriterijume izbora:
-Marija Lukić, Bokserski Klub Sombor
-Dženifer Bošnjak, Kajak Klub Dunav, Bezdan
-Tamara Vučković, Karate Klub Ravangrad, Sombor

Kadetkinje: Plasman
1. Tamara Vučković, Karate Klub Ravangrad, Sombor
2. Marija Lukić, Bokserski Klub Sombor
3. Dženifer Bošnjak, Kajak Klub Dunav, Bezdan

Kandidovano je 8 kadeta i to:
-Marko Fratrić, Rvački Klub Soko, Sombor
-Mihajlo Stolić, Bic Klub S Tim, Sombor
-Nemanja Marković, Bic Klub S Tim, Sombor
-Dušan Stanić, Bic Klub S Tim, Sombor
-Mihajlo Katanić, Atletski Klub Maraton, Sombor
-Nikolas Andrić, Kajak Klub Dunav, Bezdan
-Bojan Kostić, Rvački Klub Radnički, Sombor
-Vasilije Janjatović, Bokserski Klub Sombor

Kadeti: Plasman
1. Mihajlo Stolić, Biciklistički Klub S Tim, Sombor
2. Bojan Kostić, Rvački Klub Radnički, Sombor
3. Vasilije Janjatović, Bokserski Klub Sombor

NEOLIMPIJSKI SPORTOVI
Za najuspešnije kadete u neolimpijskom sportu za 2020. god Komisija je proglasila prvake Srbije:

Kadetkinja:
1. Nataša Kosanović, Plesni Klub Ronda, Sombor
Kadet:
1. Vladimir Gubica, Plesni Klub Ronda, Sombor

JUNIORI

OLIMPIJSKI SPORTOVI

Kandidovano je 6 juniorki:
-Aleksandra Tepavac, Bokserski Klub Sombor
-Tina Pelajić, Klub Dizača Tegova Radnički, Sombor
-Sara Počuča, Biciklistički Klub S Tim, Sombor
-Bojana Vujasinović, Biciklistički Klub S Tim, Sombor
-Željana Subotić, Klub Borilačkih Sportova Galaktik, Sombor

Juniorke: Plasman
1. Željana Subotić, Klub Borilačkih Sportova Galaktik, Sombor
2. Sara Počuča, Biciklistički Klub S Tim, Sombor
3. Valentina Ostrogonac, Karate Klub Ravangrad, Sombor

Kandidovano je 11 juniora koji zadovoljavaju kriterijume izbora:
-Veljko Petraković, Rvački Klub Soko, Sombor
-Vukašin Tepić, Bokserski Klub Sombor
-Dejan Fratrić, Rvački Klub Soko, Sombor
-Luka Petrik, Klub Dizača Tegova Radnički, Sombor
-Vukašin Vuković, Karate Klub Ravangrad, Sombor
-Levente Kevago, Kajak Klub Dunav, Bezdan
-Aleksa Duduković, Somborski Sportski Klub Polet, Sombor
-Nemanja Bukalov, Somborski Sportski Klub Polet, Sombor
-Marko Kolović, Somborski Sportski Klub Polet, Sombor
-Igor Nadoveza, Biciklistički Klub S Tim, Sombor
-Omer Ahmetović, Bokserski Klub Sombor

Juniori: Plasman
1. Vukašin Tepić, Bokserski Klub Sombor
2. Veljko Petraković, Rvački Klub Soko, Sombor
3. Dejan Fratrić, Rvački Klub Soko, Sombor

NEOLIMPIJSKI SPORTOVI

Na osnovu prispelih kandidatura za najuspešnije u 2020. godini su proglašeni:
Juniorke:
1. Milica Popović, Boćarski Klub Sombor
Juniori:
1. Goran Milić, AMK 025, Sombor

TRENER

Najuspešniji treneri u 2020. godini su:

OLIMPIJSKI SPORTOVI
Trener:
1. Petar Kosanović, Karate Klub Somborac, Sombor

NEOLIMPIJSKI SPORTOVI
Trener:
1. Mirko Butorac, Boćarski Klub Sombor

SPECIJALNO PRIZNANJE
Komisija dodeljuje Spec. priznanje za 2020.god

Za postignute rezulte i popularizaciju boksa:
Dobitnik priznanja: Stojan Knežević, Bokserski Klub Sombor

NAGRADA ZA VRHUNSKI SPORTSKE REZULTATE VAN SOMBORA, DOPRINOS I POPULARIZACIJU SPORTA
Na osnovu postignutih vrhunskih rezultata, stalnog i uspešnog promovisanja grada Sombora u Svetu, Komisija je jednoglasno i sa zadovoljstvom dodelila dve ravnopravne nagrade u ovoj kategoriji:

Dobitnici:
– Nikola Jokić, košarka
– Filip Krajinović, tenis

SPECIJALNO PRIZNANJE
Komisija dodeljuje posthumno Sabo Zoltanu Spec. priznanje za unapređenje, veliki doprinos i razvoj sporta u Somboru.

SENIORI

OLIMPIJSKI SPORTOVI

kandidovane su 3 seniorke:
-Jelena Leković, Karate Klub Somborac, Sombor
– Ivana Vilim, Biciklistički Klub S Tim, Sombor
– Jovana Milošević, Somborski Sportski Klub Polet

Seniorke: Plasman
1. Ivana Vilim, Biciklistički Klub S Tim, Sombor
2. Jelena Leković, Karate Klub Somborac, Sombor
3. Jovana Milošević, Somborski Sportski Klub Polet

Kandidovano je 8 seniora i to:
-Sanel Hasanović, Bokserski Klub Sombor
-Moja Gilbert, Bokserski Klub Sombor
-Antonio Biset, Bokserski Klub Sombor
-Rade Joksimović, Bokserski Klub Sombor
-Aleksandar Berarov, Rvački Klub Soko, Sombor
-Andrej Rang, Klub Dizača Tegova Radnički, Sombor
-Filip Frgić, Rvački Klub Radnički, Sombor
-Stefan Liščević, Rvački Klub Radnički, Sombor

Seniori: Plasman
1. Stefan Liščević, Rvački Klub Radnički, Sombor
2. Filip Frgić, Rvački Klub Radnički, Sombor
3. Andrej Rang, Klub Dizača Tegova Radnički, Sombor

NEOLIMPIJSKI SPORTOVI

Seniorka:
1. Marina Gajčin, Somborski Šahovski Klub, Sombor
Senior:
1. Danilo Mandić, Kuglaški Klub Vihor, Sombor

EKIPA GODINE

OLIMPIJSKI SPORTOVI

Ekipa godine:
1. FK Radnički 1912, Sombor

NEOLIMPIJSKI SPORTOVI
Ekipa godine:
1. Boćarski Klub Sombor, Sombor

NAGRADA GRAN – PRIX
Dobitnik: Vukašin Tepić, Bokserski Klub Sombor

Redakcija

Redakcija