(VIDEO) Rvački klub “Soko” ne brine za budućnost

Rvački klub “Soko” osvojio je 10 medalja na 5. Memorijalnom rvačkom turniru „Ivan Frgić Žuti“.

U svojim kategorijama zlatne medalje su osvojili Marko Fratrić, Lazar Dedić, Nikola Obradović i Strahinja Ikić. Do srebrnih medalja dospeli su Dušan Nagulov, Vasilije Vukelić i Nikola Divjak, a na treće mesto na pobedničko postolje popeli su se David Budimčević, Dragan Bodalec i Simo Jovišić.

Iz pomenute grupe mladih rvača izdvojićemo Lazara Dedića, dečaka koji u novembru tek puni 14 godina a već je jedan od afirmisanih rvača RK “Soko”. Od početka ove takmičarske godine pa do danas osvojio je sedam zlatnih medalja. U nepune dve nedelje osvaja pored zlata na memorijalu “Ivan Frgić Žuti” zlato i na Međunarodnom turniru “Srbia open” u Beogradu gde je u veoma žestokoj konkurenciji u kategoriji do 48 kg imao tri borbe i sve rešio u svoju korist.

Drugi predstavnik kluba “Soko” na ovom turniru bio je Nikola Obradović koji je osvojio peto mesto u kategoriji do 68 kg. Podsetimo da je Lazar osvoji prošle nedelje i treće mesto na Svetskim igrama školaraca.