(VIDEO) Rukometašice „Ravagrada“ izgubile u Jabuci, sledi susret sa ekipom „Mladost“ u Gradskoj hali

Ženska rukometna ekipa „Ravangrad“ je u 10. kolu Prve lige Vojvodina odigrala susret kao gost u Jabuci istoimenoj ekipi i izgubila ga rezultatom 33:28 poluvreme 18:12.

Miroslav Veselinović Žuti je sa somborskim devojkama uspeo da parira domaćinu samo prvih 15 minuta. Do tada se igralo go za go, ali od 16 minuta kada domaća ekipa prvi put dolazi na 2 gola razlike „Jabuka“ je mnogo bolja ekipa i na odmor odlazi sa 6 golova razlike.

U drugom delu somborke su bile potpuno ravnopravan protivnik mnogo iskusnijoj ekipi, ali prednost je bila velika i nedostižna ovoga puta. U „Ravangradu“ je kao i uvek na visini zadatka bila kapiten Slobodanka Bandobranski koja je postigla 12 pogodaka. Jelena Mačkić je postigla 5, a slede Bojana Mitrović i Milica Cvetković sa po 3, Mirjana Krstošić sa 2 i Dušanka Orlić i Sandra Lovre sa po 1 golom. „Jabuka“ je imala više raspoloženih strelaca, Bečanović i Ristić postigle su po 9 golova, a Dimčić 7.

„Ravangrad“ je ostao 9. na tabeli lige i u 11 kolu domaćin je ekipi „Mladost“ iz Srpske Crnje koja je šesta na tabeli. Susret se igra u subotu od 18 časova u velikoj sali Gradske hale Mostonga.