(VIDEO) Rezultati fudbalskih utakmica za 11. – 12. septembar

Svi ljubitelji fubala i navijači somborskog srpskoligaša, koji su došli u subotu na Gradski stadion pamtiće samo prvih 20 minuta utakmice. Posle je sve za dobru analizu stručnog štaba i zaborav što se tiče publike. Rezultat od 2 : 2 u utakmici u kojoj se očekivalo laka 3 boda, posebno posle osvojenih bodova u Zrenjaninu, doneo je ponovo mnogo problema ekipi Igora Radusinovića.

Utakmica je počela veoma otvoreno kod obe ekipe i najavljeno je bilo da će biti dosta golova. Mnogo opasniji pred golom protivnika bili su napadači “Radničkog”1912”. Rezultat odlične i brze igre su bili 2 gola u mreži “Tise”
U 13. minutu odličan kontra napad preko brzog Antunića sa desne strane, idealna povratna lopta za Kovačevića koji koji nagrađuje trud svog saigrača I postiže pogodak za vođstvo od 1 : 0.

Samo tri minuta kasnije Šveljo upošljava odličnim pasom Kovačevića koji dolazi sam pred golmana. Protivnički golman mu ovaj put brani šut ali odbijenu loptu prihvata Antunić i ubacuje je u mrežu za 2:0 za domaćina. Posle toga usledilo je još nekoliko idealnih prilika za somborsku ekipu koje nisu iskorištene.

Naravno, to biva kažnjeno u poslednjim minutima prvog dela utakmice. Neoprezan i pre svega nepotreban start u levom delu šesnaesterca, do tada odličnog Goronjića, sudija kažnjava opravdano pokazuje na belu tačku. Siguran strelac bio je Zolnajić i na odmor se otišlo sa rezultatom 2:1.

U drugom poluvremenu kada se očekivala igra domaćih kao na početku susreta sličan neobjašnjiv pad u igri ekipe Igora Radusinovića. Igra se dosta nepovezano i ekipa koja ima inicijativu je gost. U nekoliko napada gostiju golman spečava iznenađenje. Radusinović traži rešenje u zamenama u sastavu, ali do prvih prilika se dolazi tek u poslednjih 10 minuta susreta. Ipak Avdić i Dučić su neprecizni i kako to obično biva kada se promaše šanse kazna stiže na drugoj strani u poslednjim trenucima kada Manojlović neodbranjivo šutira glavom za konačnih 2:2.

„Jedna izjednačena utakmica. Prvo poluvreme je Sombor bio bolji, drugo poluvreme ja mislim da smo uspostavili jednu ravnotežu, malo smo promenili sistem. Gde smo otvorili prostor i gde je Sombor imao taj takozvani plus poen, kad su drugi zicer promašili onda sam znao da mora da stigne kazna jer to je fudbalsko pravilo. Negde posle svega mislim da je ishod realan i stvarno Somboru želim sve najbolje mislim da je ekipa skroz korektna. Međutim eto danas da su oni dali taj gol mogao bi ja da pričam šta hoćete. A i pre toga smo mi imali neke šanse tako da realan je bod da ne idemo u širinu“, ističe Tomislav Sivić, trener FK Tisa iz Adorjana.

„Evidentno je da naša ekipa pada u drugom poluvremenu, al to moram ja da rešavam sa mojim stručnim štabom. U prvom poluvremenu krenuli smo odlično, 30-35 minuta igrali dobro, poveli 2-0, imali još 2 šanse da povećamo rezultat i da privedemo utakmicu kraju. Posle se desio taj penal u najgorem momentu, 44tom minutu. Bio, nije bio, ja ne volim da komentarišem suđenje nikad, nisam taj tip. Posle se „Tisa“ vratila, uspostavila inicijativu u drugom poluvremenu, bila bolja, napadala, mi smo imali 2-3 zicera. To ja moram da rešavam međuljudske odnose u svlačionici. „Tisi“ čestitam na fer i korektnoj borbi. Nismo izgubili, uzeli smo bod“, Igor Radusinovic, trener FK Radnicki 1912.

U Vojvođanskoj ligi grupa Sever u 5. kolu. “Sloga” u Čonoplji je bila domaćin poslednem timu u Ligi “Hercegovcu” iz Gajdobre i izgubila rezultatom 0 : 1. “Stanišić 1920” je pobedom od 2 : 1 na svom terenu nad ekipom “Mladost” iz Bačkog Petrovca ponovo došao na čelo tabele.

U Područnoj fudbalskoj ligi Sombor somborski “ŽAK” je osvojio 3 boda u Gložani pobedivši domaću “Budućnost” rezultatom 3 : 1. “Kordun” je na svom terenu poražen od vodeće ekipe na tabeli “Bratstvo 2019” rezultatom 0 : 2, a “Radnički “ Sombor je poražen u Silbašu od ekipe ”Naša Zvezda” rezultatom 7 : 0.

Dodajemo još i rezultate MFL 2. razred. “PIK” je pobedio u Ribarevu ekipu “Jedinstvo” sa 1:0, U Rastini “Dinamo” iz Sonte izgubio 2:0, a “Jedinstvo” u Lemešu savladalo “Sport” iz Bezdana sa 4:0. Slobodna je bila ekipa iz Telečke.