(VIDEO) Rezultati fudbalskih utakmica – FK“Radnički 1912” ostvario drugu pobedu i to ponovo u gostima

Ekipa Igora Radusinovića izgleda bolje igra u gostima. Kao i pre dva kola “Radnički 1912” pobeđuje kao gost, ovoga puta u Pančevu pobeđuje rezultatom 2 : 1.

U utakmici 6. kola Srpske lige Vojvodina prvi gol za somborsku ekipu postignut je već u 5. minutu autogolom domaćeg igrača, koji ubačenu loptu sa strane u šesnaesterac od Avdiće nespretno šalje u svoju mrežu. Domaćin je grešku svog igrača ispravio vrlo brzo i u 24 minutu i poravnao rezultat. Zahvaljujući raspoloženom golmanu gostiju na odmor se odlazi sa rezultatom 1 : 1. Sličan scenario kao i u Zrenjaninu pre dve nedelje viđen je i u Pančevu.

U drugom poluvremenu “Radnički 1912” kontroliše igru bolje nego domaćin, čvrsta igra i dobra kontra, donele su nekoliko dobrih prilika, a u 75. minutu iz jedne gužve u petercu, Kovačević pokazuje razlog zašto je doveden u ekipu. Postiže pogodak i dovodi “Radnički 1912” u vođstvo, a to je bio i konačan rezultat utakmice.

U 6. kolu Vojvođanske lige Sever lider na tabeli ekipa “Stanišič 1920” u nedelju je gostovala u Turiji, i izgubio od ekipe “Mladost” 3 : 1. Pored poraza “Stanišić 1920” je ostao na vrhu tabele zbog bolje gol razlike. “Sloga” iz Čonoplje kao poslednji tim na tabeli igrala je kao gost sa ekipom koja je samo stepenicu više zbog gol razlike, a to je “ČSK” iz Čelareva i izgubila sa 2 : 0. Time se utvrdila na začelju tabele sa samo 1 bodom iz 6 utakmica.

U utakmicama 6. kola Područne fudbalske lige Sombor ekipa “ŽAK” nije uspela kao domaćin da pobedi ekipu “Polet” iz Karavukova. Odigrano je samo 1 : 1. Ekipa Dragana Maksimovića i gost iz Karavukova nisu baš zadovoljili publiku na stadionu kraj pruge ali gol iskusnog Dabića u 83. minutu je doneo veliku radost i dolazak nove pobede. Ali gosti izjednačuju u 86. minutu, i odnose bod u Karavukovo. “Kordun” iz Kljajićeva je gostovao nedelju u Silbašu ekipi “Naša Zvezda” i izgubio rezultatom 3 : 2. “Radnički” Sombor je kao domaćin u Kupusini ugostio ekipu “Radnički 1918” iz Ratkova i nastavio seriju poraza, gost je pobedio sa 2 : 0.

U Somboru jr u nedelju igrana i utakmica 3. kola MFL 2. razred. Na igrališu kraj kanala domaći “PIK” je ekipu “Jedinstvo” iz Lemeša pobedio rezultatom 2 : 0 i došao do prvog mesta na tabeli. “Dinamo” u Sonti poražen je od ekipe “Jedinstvo” iz Ribareva sa 0 : 2, dok je “Telečka” kao domaćin odigrala 1 : 1 sa ekipom iz Rastine.