(VIDEO) „Radnički 1912“ osvojio važne bodove u Rumi, „ŽAK“ i „Stanišić 1920“ očekivano pobedili

Petom pobedom u gostima ove sezone ekipa „Radnički 1912“ je pokazala još jednom da bolje igra u gostima nego kod kuće.

Posle poraza od „Omladinca“ na Gradskom stadionu pre nedelju dana usledilo je gostovanje u Rumi gde je domaćin pobeđen domaćin rezultatom 2 : 0. Od 7 pobeda ostvarenih u 14. kola ovo je 5. trijumf u gostima.

Somborska ekipa je već u 4. minutu golom Rančića povela da bi već u 11. minutu Kovačević doneo prednost od dva gola. Pravo je čudo da domaćin nije primio još koji pogodak. U drugom poluvremenu i pored mnogo bolje igre ekipa „1. maj“ nije našla rešenje za put do mreže mladog Štorka i „Radnički 1912“ sa velikom dozom optimizma ulazi u poslednje kolo prvog dela takmičenja kada mu u Sombor dolazi ekipa „Bečej 1918“. Somborci su ipak ostali i dalje 9. na tabeli jer su svi iznad njega pobedili, ali šanse za bolje mesto pred pauzu itekako postoje jer svi gostuju, a „Radnički 1912“ je domaćin.

U 14. kolu Područnog saveza susret „komšija“ između ekipa „Radnički“ i „ŽAK“ završio se očekivano. Na terenu u Kupisini „železničari“ pobedili rezultatom 5 : 0, a strelci su bili Paunović i Lučić po dva puta i Hoscieslavski jednom. Ovom pobedom „ŽAK“ se učvrstio na 3. poziciji na tabeli i prišao na samo bod manje od drugoplasirane ekipe „Radnički 1918“. Ovu minimalnu razliku mu je omogućio „Kordun“ koji je u Kljajićevu Ratkovčane pobedio sa 4 : 3. U poslednju utakmicu prvog dela „Kordun“ ulazi sa 7. mesta na tabeli.

U 14. kolu Vojvođanske lige Sever susreli su se prvi i poslednji tim. U Stanišiću lider na tabeli „Stanišić 1920“ pobedi je fenjeraša tim „Slogu“ iz rezultatom 4 : 2 i tako kao sigurni jesenji prvak ide u Novi Žednik na susret 15. kola.