(VIDEO) “Radnički 1912” izgubio u Šajkašu, “ŽAK” pobedio u Somboru

FK “Radnički 1912” u utakmicu 8. kola Srpske lige Vojvodina nije uspeo i treći put da se vrati sa gostovanja sa 3 boda. U Šajkašima se dobro počelo somborska ekipa je povela već u 5 minutu ali golovima u 13 i 75 minutu domaćin ekipa “Borac “preokreće“ rezultat i nanosi 5 poraz “Radničkom 1912” u ovoj sezoni. U sledeće kolo somborski “crveno beli” ulaze sa 11 mesta sa 7 bodova što je 12 manje od vodeće ekipe na tabeli a samo 4 više od poslednje.

U 8. kolu Vojvođanske lige Sever “Stanišić 1920”, osvaja 3 boda u Tavankutu i zadržava prvo mesto na tabeli, “Tavankut” je poražen rezultatom 2 : 1. Poslednje plasirana “Sloga” iz Čonoplje gostovala je ekipi “Mladost” u Bačkom Petrovcu i očekivano izgubila 2 : 0.

U 8. kolu PFL Sombor seriju utakmica bez poraza nastavlja “ŽAK”, koji je u subotu kao domaćin pobedio rezultatom 1 : 0 ekipu “Borac 46” iz Obrovca. “Kordun” je takođe pobedio kao domaćin ekipu “Budućnost” iz Paraga rezultatom 2 : 0.

Što se tiče MFL 2. razred lider na tabeli ekipa “PIK” Sombor je ovog kola je bio slobodan. “Jedinstvo” iz Ribareva nije pobedilo u Rastini i somborska ekipa je ostala na prvom mestu na tabeli.