(VIDEO) Posle poraza u Pančevu smenjen trener Nebojša Maksimović

Poraz u Pančevu protiv odlične ekipe „Dinamo“ doveo je do promene na mestu šefa stručnog štaba ekipe „Radnički 1912“.

U sredu se igralo vanredno kolo Srpske lige Vojvodina i somborski srpskoligaš je otišao na vruć „pančevački“ teren ekipi sa velikim ambicijama u ovom takmičenju. Na gostovanje se otišlo posle remija u Novim Kozarcima i pobede nad „Borcem“ ali sa utiskom da u ekipi nešto „ne štima“. Ako je postajala nada da će se nešto promeniti, posebno posle pogotka Kneževića i vođstva od 1 : 0, ona je brzo nestala. Jer domaćini vrlo brzo izjednačuju i do kraja oprvog poluvremena i preokreću rezultat u svoju korist.

U drugom poluvremenu još jednim golom potvrđuju osvajanje tri nova boda. Posle odigrana tri kola u novoj sezoni ekipa „Radničkog 1912“ nije prikazala očekivanu igru i ostvareni bilans od jedne pobede , jedne nerešene i jedne izgubljene utakmice nije zadovoljio Upravu kluba, koja se odmah posle meča u Pančevu zahvalila treneru Nebojši Maksimoviću na saradnji i na njegovo mesto postavila njegovog pomoćnika Nemanju Žigića.

Ekipa „Sloge“ i u drugom meču ove sezone na svom terenu gubi utakmicu. Ovoga puta bolja je bila ekipa „Stari Grad“ iz Bačke Palanke koja je pogocima u drugom poluvremenu pobedila rezultatom 3 : 0.

Priliku da se pokažu u boljem svetlu imaće „Radnički 1912“ u subotu 29.avgusta kada u okviru 4.kola u Sombor dolazi „Tisa“ iz Adorjana dok „Sloga“ gostuje u Novim Banovcima ekipi „Omladinac“.