(VIDEO) Pioniri Kajak kluba “Dunav” iz Bezdana najbolji u Vojvodini

Kajakaši ekipe “Dunav” iz Bezdana osvojili su medalje u svim uzrasnim kategorijama na Otvorenom prvenstvu Vojvodine koje je održano u Bačkoj Palanci i još jednom dokazali da odlični rezultati ove godine nisu slučajnost.

Pionirska selekcija kajakaša iz Bezdana ubedljivo je osvojila prvo mesto, te je zasluženo podigla pehar najboljeg tima naše pokrajine. Žofi Horvat je bila najuspešnija sa čak šest osvojena zlata. Ona je trijumfovala u pionirskoj konkurenciji pojedinačnoj konkurenciji u disciplinama na 500 i 1000 metara, te u paru sa Anjom Loknar na 500 metara. Ostvarila je i tri pobede u kadetskoj konkurenciji na 200, 500 i 1.000 metara. Na najviše pobedničko postolje popeli su se i ženski pionirski četverac na 500m u sastavu Kovačev/Loknar/Mihaela Rica/Lea Rica, te muška posada na istoj deonici u sastavu: Čapo/Perović/Štaub/Kolar, odnosno dvojac Čapo/Perović. Srebro su uzeli Anja Loknar (500 m ) i Vuk Perović (500m), dok je bronza pripala Vladimiru Čapu (1.000m).

U kadetskoj konkurenciji muški četverac na 1000 metara Perović/Čapo/Dadić/Kolar bio je prvi. Eleonora Nađ je osvojila tri medalje, a Mihajlo Dadić dve. Eleonora je bila srebrna na 200m, a bronzana na 500m i 1.000m. Mihajlo je bio drugi na 200m, a treći na 500m.
U juniorskoj konkurenciji zlato su osvojili Nikolas Andrić (500m) i Mihajlo Dadić (200m). Nikolas je bio i drugi na najdužoj deonici, dok je par Bošnjak/Nađ zauzeo treće mesto na 500m.

Dženifer Bošnjak je bila druga u seniorskoj konkurenciji na 1.000m. Bez plasmana su ostali Levente Kevago (1.000m, juniori, deveto mesto), Nikolas Andrić (500m, seniori, peto mesto), te dvojac Andrić/Kevago (500m, seniori, šesto mesto).

Ovim informacijama treba dodati i da će se kontrolno merenje za nastup u reprezentaciji Srbije za Svetko prvenstvo u Segedinu obaviti 23. jula, dok će dan kasnije Žofi Horvat obaviti merenje za sastav reprezentacije za Olimpijske nade koje će se ove godine održati u Bratislavi.