(VIDEO) Odigrane 3 utakmice 2. kola Područnog fudbalskog kupa

Ekipa FK “Radnički 1912” u dosta izmenjenom sastavu savladala je na Gradskom stadionu ekipu “Hajduk 1912” iz Kule rezultatom 3:0.

Mora se priznati da su i gosti došli u znatno podmlađenom sastavu, jer izgleda da je svima važnije takmičenje u Srpskoj ligi. Ekipu domaćih sastavljenu uglavnom od omladinaca i igrača koji su više vremena provodili na klupi u toku prvenstvenih mečeva predvodio je prvotimac Antunić sa kapitenskom trakom na ruci.

Od malo starijih tu su bili Jovanović, i Rančić, a priliku je dobio posle nekoliko mečeva i Avdić. Posle prvih 45 minuta u kojima je domaćin imao blagu inicijativu i nekoliko šansi bez prave završnice, mreže se nisu zatresle. Ipak mladići somborskog kluba, ovoga puta u plavim dresovima, krenuli su u drugom delu malo odgovornije i već u 52. minutu golom Juhika dolazi do vođstva. Antunić ubacuje loptu sa desne strane u peterac gostiju gde se mladi Juhik najbolje snalazi. U 63. minutu je već 2 : 0. Protivnički igrač ruši Avdića u šesnaestercu i sudija Jerilović opravdano pokazuje na belu tačku. Siguran realizator je bio Milisavljević. Kada se već mislilo da će to biti i rezultat na kraju utakmice, neopreznost gostiju kažnjava mladi Ristić i iz gužve u petercu gostiiju zakucava loptu u mrežu i to je konačnih 3 : 0.

U ostalim utakmicama 2. kolo Kupa vodeći tim područe lige “Bratstvo 2019” je u Prigrevici pobedio lidera Vojvođanske lige “Stanišić 1920” rezultatom 3 : 0, a područni ligaš “Radnički 1918” je u Ratkovu savladao “Mladost” iz Bačkog Petrovca rezultatom 1 : 0. Četvrti meč u Odžacima između “Tekstilca” i ekipe OFK “Stari grad” iz Bačke Topole nije održan zbog većeg dela gostujućih igrača zaraženih korona virusom . Da li će se igrati naknadno i kako će biti rešen ovaj problem biće naknadno odlučeno.