(VIDEO) KK „Dunav“ iz Bezdana na Kupu Srbije i na Prvenstvu Srbije u maratonu

Kajakaški klub „Dunav“ iz Bezdana je sa svojim takmičarima učestvovao na prvom izbornom takmičenju Kupu Srbije i na Prvenstvu Srbije u maratonu. Oba takmičenja su održana proteklog vikenda u Beogradu na Adi Ciganliji.

Na takmičenju za Kup Srbije do zlatnih medalja doveslali su Nikolas Andrić u trci kadeta K1 na 1000m, zatim Dženifer Bošnjak u trci juniorki K1 na 1000m i Mihajlo Dadić u trci kadeta K1 na 200m. Mihajlo uz ovu zlatnu, osvojio i srebrnu medalju u trci K1 na 1000m.

Srebrne medalje osvojili su još Eleonora Nađ u trci kadetkinja K1 na 200m i Nikolas Andrić u trci kadeta K1 na 500m. Bronzanu medalje na Kupu Srbije osvojila je Eleonora Nađ u trci kadetkinja K1 na 500m.

Kajakaški klub „Dunav“ prijavio je za takmičenje van konkurencije trinaestogodišnju Žofi Horvat, koja je iako najmlađa osvojila dva treća mesta u trkama kadetkinja K1 na 500 i 1000m.

U trkama za Prvenstvo Srbije u maratonu u disciplini 5 km kod kadeta dominirali su bezdanski kjajakaši. Nikolas Andrić osvojio je prvo, a Mihajlo Dadić drugo mesto. Sjajna je bila i Dženifer Bošnjak sa osvojenim prvim mestom na 5km u konkurenciji juniorki.