(VIDEO) Gregor Sekulić, član AK „Maraton“, postao vicešampion države u višeboju

Pionir Gregor Sekulić, član AK „Maraton“, postao je vicešampion države u višeboju.

Na Državnom prvenstvu za starije pionire u beogradskoj atletskoj dvorani Gregor je osvojio drugo mesto u višeboju, postavivši lične rekorde u tri od pet disciplina i to u skoku u vis (1,77 metara), skoku u dalj (6,19 metara) i u trci na 60 m. ( 7,66 sekundi). Sedam dana kasnije isto u Beogradu na Državnom prvenstvu za mlađe juniore, kao najmlađi takmičar osvojio je treće mesto su skoku u vis i to sa novim ličnim rekordom (1,81 metar).

Trener AK „Maraton“ Mira Trifunov, legenda atletike na našim prostorima, ističe pored Gregorovog uspeha i rezultate ostalih mladih somborskih atletičara na državnim prvenstvima. Sa obzirom na uslove treniranja koji su mnogo teži nego kod klubova iz Beograda, koji imaju mogućnosti treninga u savremenoj sportskoj dvorani, rezultati i oboreni rekordi dobijaju mnogo na svojoj vrednoći. Mora se spomenuti zbog toga visoko 4.mesto Mihajla Katanića u trci na 400m na Državnom prvenstvu za mlađe juniore i lični rekord od 52,52 sekunde, zatim na istom takmičenju dva 4. mesta muških štafeta na 4×200 i 4×400 metara.

Ništa manje nije vredan ni rezultat juniora Nikole Boce koji je osvojio dva 5.mesta na Državnom prvenstvu u trkama na 3.000 i 5.000 metara.