(VIDEO) Golovima „sa klupe“ „Radnički 1912“ savladao „Jedinstvo“ iz Stare Pazove

Golovima „sa klupe“ „Radnički 1912“ je savladao „Jedinstvo“ iz Stare Pazove rezultatom 3 : 0.

U sredu se igralo 28.kolo Srpske lige Vojvodina i somborski „Radnički 1912“ je bio domaćin ekipi „Jedinstvo“ iz Stare pazove. Ekipa Dušana Jevrića je igrajući u oslabljenom sastavu, bez nekoliko prvotimaca, odigrala veoma loše za vikend u Bečeju doživela poraz i prekinula dobru seriju rezultata i igara na zelenom terenu. Protiv „Jedinstva“ u sredu na teren je izašla najjača postava i će napočetku meča se videlo da je poraz zaboravljen i da se trka za bodovima nastavlja onako kako su nas navikli fudbaleri somborskog srpskoligaša.

Počelo se veoma agresivnoi već u 8. minutu prvo lopta Avdića stiže do Antunića koji pravi potez više i biva izblokiran, a lopta u gužvi stiže do Radovanovića, koji pogađa stativu da bi Pjošta posle povratne lopte glavom pogodio prečku. U prvih 20 minuta šanse imaju Šveljopa zatim i Antunićali gostujući golman lako rešava te situacije.Čim su napadi domaćih prestali i gosti iz Stare Pazove prete u nekoliko napada ali mladi Pehilj je isto na visini zadatka i nedozvoljava iznenađenja. Iako je krenulo veoma napadački, prvi deo se završio bez golova. Iskusni strateg somborske ekipe Dušan Jevrić na poluvremenu ubacuje Milisavljević koji je, kako se ispostavilo, vrlo brzo na terenu pokazao zašto važi za „džokera sa klupe“.

U 52. minutu dolazi u stopostotnu šansu,odlično se snalazi u kaznenom prostoru i loptu šalje u mrežu pored nemoćnog Jovišića za zasluženih 1:0.

Samo dva minuta kasnije Milisavljević nakon dobrog centaršuta sa desne strane dobro skače u golmanskom prostoru i šutira glavom i to je 2 : 0.

Kao i u prvom delu domaći na početku ofanzivni i veoma blizu trećeg gola bio je i Avdić ali lopta prolazi pored desne stative gola „Jedinstva“. Usledio je period veoma zanimljive igre sa obe strane i treći gol pada u 81 minutu i opet u mreži gostiju. Napad gostiju je presečen,sledi brza kontra i Milisavljević upošljava mladog Lazića, koji je takođe ušao u drugom delu utakmice, a ovaj rutinski vara golmana i to je 3 : 0. Do kraja meča se uglavnom igralo pred golom našeg Pehilja ali rezultat se nije promenio.

„Ovo takmičenje je izuzetno teško i svaka utakmica i u svaku utakmica koja se igra mora se ući sto posto spreman. To je ova utakmica i pokazala. Prvo poluvreme bez golova ali sa dosta šansi. Iako nismo dali golove imali smo šansi i nema šta da zamerim igračima. Ostalo je da to uradimo u drugom poluvremenu. Pokazalo se i da nam puno znači što imamo dobru klupu i spremne igrače željne dokazivanja. Odličanog protivnika eto slomio je Milisavljević sa dva brza gola i sve je posle bilo lakše. Priklučio mu se i Lazić, koji je dokazao da je spreman i željan igre. Idemo dalje sada spremamo se zs sledeću utakmicu već u subotu. Najvažnije je da su svi igrači zdravi“, istakao je Dušan Jevrić, trener „Radnički 1912“.

Ovom pobedom „Radnički 1912“ nije došao ponovo na drugo mesto ali za to ima prilikuveć u subotu kada ponovo igra na Gradskom stadionu kao domaćin ekipi„1.Maj“ iz Rume.

„Sloga“ iz Čonoplje je meč 28.kola igrala upravo u Rumi i izgubila 4 : 0