(VIDEO) Fudbalski kub “Radnički 1912” ostvario prvu pobedu ove sezone na svom stadionu

Prvu pobedu na svom terenu u ovoj sezoni, ostvario je FK “Radnički 1912” tek u petom izlasku pred svoje navijače tj u 9. kolu Srpske lige Vojvodina. U subotu je pobeđena ekipa “Jedinstvo” iz Stare Pazove rezultatom 3 : 2. Utakmica je započela inicijativom domaćina, koji su imali veći posed lopte ali do 24.minuta bez prave realizacije i finiša. Tada Mirkov sa sredine terena, dugom loptom upošljava Antunića, koji ulazi u šesnaesterac i preciznim udarcem donosi vođstvo svom timu. Kada se očekivalo da će to biti “vetar u leđa” za još koji pogodak u mreži gostiju, gosti se bude i u nekim slučajevima mladi golman Štork sprečava izjednačenje.

Prednost gostiju se istopila vrlo brzo u drugom poluvremenu. Kad su gosti krenuli sa centra, već u prvom napadu šansa ali Štork opet brani. Ipak u 52.minutu posle loših poteza odbrane bio je nemoćan i gosti izjednačuju. Za razliku od dosadašnjih utakmica somborska ekipa posle primljenog gola, kreće u ofanzivu i po novo vođstvo. Antunić je ovoga puta asistent. Posle odličnog prodora sa desne strane, vraća povratnu prema Švelji, koji sa 18 metara šalje projektil u mrežu gostiju za 2 : 1. Tada se videlo koliko Šveljo zbog povrede nedostaje prvoj postavi ekipe domaćih.

U 77 minutu je već 3 : 1. Sada Šveljo asistira Kovačeviću. Posle toga domaća ekipa pokazuje boljku koja ju je i dovela u donji deo tabele. Gosti su do kraja susreta veoma opasni, domaćini se brane. Golove do 90 minuta sprečavaju odlični golman pa i stativa, ali tada Pilipović smanjuje na 3 : 2. U nadoknadi vremena ipak nisu uspeli da izjednače i važni bodovi za obe ekipe ostaju u Somboru. Da li su somborski crveno beli sa novim sportskim direktorom i pojačanjem u stručnom štabu krenuli sa rešavanjem problema videće se u narednim mečevima.

„Čestitke domaćinima na osvojenim bodovima i dobroj utakmici. U drugom poluvremenu viđena je stvarno dobra igra oba tima i moram da čestitam i mojim igračima. Imali smo šanse, nismo iskoristili, a “Radnički 1921” jeste i osvojio je bodove. Isto tako smo mogli i mi da pobedimo“, ističe Predrag Pejović, trener FK “Jedinstvo” iz Stare Pazove.

„Rekao sam pre da će biti teška utakmica i to se obistinilo. Čestitam protivniku na odličnoj igri, dobra su ekipa i vrlo lako su mogli i oni da pobede. Neke stvari smo popravili, ali neke i nisu i moramo raditi na tome. Ulaskom Švelje u drugom delu videlo se kakav je on majstor i koliko nam fali u prvoj postavi. Majstorskim golom je pokrenuo ekipu i poveli smo sa dva gola razlike. Ali opet stajemo i na kraju jedva izvukosmo pobedu, to se mora popravljati u sledećim utakmicama. Sada je važno da smo osvojili 3 boda i idemo dalje da razmišljamo o sledećim utakmicama“, završava Sreten Jele Vilotić, trener FK “Radnički 1921″.

U opštinskom derbiju vodeći tim Vojvođanske lige grupa Sever u 9.kolu je na svom terenu pobedio “Mladost APA” iz Apatina rezultatom 3 : 1 dok je ”Sloga” u Čonoplji izgubila od “Mladosti” iz Turije sa 1 : 4.

U 9.kolu Područne fudbalske lige “ŽAK” je nastavio izuzetnu seriju i ekipi “Borac” u Bačkom Gračacu dao 5 golova . Ovom pobedom došao je do 3.mesta na tabeli. “Kordun” iz Kljaićeva je u Gložanu izgubio od ekipe “Budućnost” rezultatom 2 : 1 dok je “Radnički” Sombor u Paragama izgubio 6 : 0.

U Međuopštinskoj ligi 2.razred, vodeći “PIK” pobedio je u 6.kolu “Dinamo” iz Sonte rezultatom 5 : 1, “Jedinstvo” Lemeš je savladalo “Polet” iz Rastine sa 2 : 1 , dok je u Bezdanu domaći “Sport” izgubio od ekipe “Telečka” 0 : 2.