(VIDEO) Fudbalski klubovi somborske opštine ovog vikenda završili jesenje delove ligaških takmičenja

Fudbalska jesen 2021. za klubove somborske opštine se završila utakmicama 15. kola u Srpskoj ligi Vojvodina, Vojvođanskoj ligi Sever i Područnoj fudbalskoj ligi Sombor. Za ekipe somborske opštine može se reći da su neke ispunile svoje planove, ali i da su neke totalno podbacile i da ih očukuje veoma neizvesno proleće.

Krenimo od najvišeg ranga tj. Srpske lige Vojvodine u kojoj naš savez predstavlja ekipa „Radnički 1912“. U okviru 15. kola Srpske lige Vojvodina „Radnički 1912“ je na Gradskom stadionu pobedio OFK „Bečej 1918“ rezultatom 4 :2.

Ljubitelji fudbala su u subotu videli možda i najbolje izdanje „crveno belih“ ove jeseni na domaćem terenu jer od 8 pobeda ove jeseni 5 je ostvareno u gostima. Želju da dobro odigraju i savladaju ekipu koja je veći deo prvenstva bila u samom vrhu tabele somborski fudbaleri su pokazali već u prvih 15 minuta. Krenulo se od prve lopte veoma agresivno i već u prvom pravom napadu koji je započeo Šveljo nastavio Avdić, a prelepim udarcem sa ivice šesnesterca završio Mirkov. U narednim minutima igralo se na jedan gol i najbolji igrač domaćih Šveljo takođe preciznim udarcem sa ivice šesnaetrca donosi vođstvo od 2 : 0. Posle toga najbolji strelac „Radničkog 1912“ Kovačević je imao nekoliko šansi moglo bi se reći „zicera“ kao i Ristić kada je pogodio prečku ali lopta nije htela u gol. Ipak jedan ulazak Kovačevića u šesnaesterac u 40. minutu završava se prekršajem i sudija opravdano dosuđuje najstrožu kaznu i kad ne ide iz igre Kovačević je bio siguran sa bele tačke i to je 3 : 0 za domaćina. Trenutak opuštanja pred očekivanje odlaska na odmor koristi ekipa gostiju. Mladi Kartalija ruši protivnika u šesnaestercu i ovoga puta jedanaesterac za „Bečej“. Savanović vara Štorka i na odmor se ide sa 3 : 1.

Drugi deo otvorena igra oba tima, gosti malo aktivniji i opasniji. To im se i isplatilo u 64. minutu. Udarcem iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca Tomić vara golmana i gost je prišao na samo gol zaostatka. To je malo probudilo domaćina i kreću malo agresivnije da bi Kovačević u 78. minutu iz brzog kontranapada savladao drugi put gostujućeg golmana i vratio prednost na dva gola. Do kraja poslednje ovogodišnje utakmice rezultat se nije promenio. Ostaje žal za dosta izgubljenih bodova ove jeseni na svom terenu koji su uslovili 7. mesto na tabeli sa 25 bodova, 9 i 8 bodova manje od vodećih ekipa „Vršac“ i „Feniks“ i 5 manje od „Bečeja 1918“. Mora se priznati da su očekivanja za ovaj deo takmičenja bila veća, ali uz promenu trenera i povrede ključnih igrača koji su propustili veći deo utakmica ovo je izgleda bio maksimum.

Ekipa iz Stanišića „Stanišič 1920“ je ove godine ušla u Vojvođanski severni rang i od početka zasela na vrh tabele i održala ga do kraja jeseni. U poslednjem 15. kolu u Novom Žedniku je savladana ekipa „Preporod“ rezultatom 1 : 0 i na pauzu se otišlo sa prvog mesta i prednošću od 8 bodova ispred ekipa „Mladost“ i „Bačka 1901“. Ako je „Stanišić“ prijatno iznenađenje ekipa „Sloga“ iz Čonoplje je veoma neprijatno. U 15. kolu poraženi su u Čonoplji od „Krila Krajine“ rezultatom 3 : 5 i ubedljivo su poslednji na tabeli bez pobede ove jeseni, samo jedan remi. Već se vide kao povratnik u Područni rang.

U Područnoj fudbalskoj ligi somborski „ŽAK“ nastavlja sa dobrim igrama iz finiša prošle sezone. U 15. kolu je na stadionu kraj pruge pobeđena ekipa „Budućnost“ iz Mladenova rezultatom 1 : 0 i pred pauzu se zauzelo 2. mesto na tabeli sa osvojena 32 boda. U ovom rangu ove jeseni dominira „Bratstvo 2019“ koje ima 45 tj. 13 bodova prednosti ali drugo ili treće mesto i odlazak u baraž za viši rang je plasman koji će biti cilj somborskih „železničara“. „Kordun“ iz Kljajićeva je pobedom u Crvenki rezultatom 3 : 2 došao do 7.mestu na tabeli i osvojena 24 boda. Somborski „Radnički“ kao i „Sloga“ bez pobede je poslednji tim lige. Polusezonu su završili u Ruskom Krsturu porazom od 7 : 1, i već su kupili kartu za odlazak u niži rang takmičenja.

Sa izveštajima sa fudbalskih utakmica klubova iz somborske opštine nastavljamo na proleće.

<iframe width=“560″ height=“315″ src=“https://www.youtube.com/embed/KZPgU1tomfM“ title=“YouTube video player“ frameborder=“0″ allow=“accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture“ allowfullscreen></iframe>