(VIDEO) FK „Radnički 1912“ osvojio Kup Područnog fudbalskog Saveza Sombor za 2021. godinu

Fudbalski klub „Radnički 1912“ osvojio je Kup Područnog fudbalskog saveza Sombor pobedom u finalu nad ekipom „Bratstvo 2019“ iz Prigrevice, rezultatom 3 : 0.

Na Gradskom stadionu u Somboru ekipa Dušana Jevrića je potvrdila da je trenutno najbolji fudbalski tim na našem području . Međuopštinski ligaš „Bratstvo 2019“ iz Prigrevice nije ekipa koja u ovom trenutku može da parira jednom srpskoligašu i nije uspela da pruži jači otpor. Tim koji predvodi Ognjen Šveljo , igrač koji je upravo iz Prigrevice došao u Sombor, je tako reći sa pola gasa ostvario sigurnu pobedu i prvi trofej ove sezone.

Kao što se i očekivalo, utakmica je počela napadima domaćina i Milisavljević u devetom minutu pogađa stativu. Ispravlja se par minuta kasnije i sa ivice šesnaeterca upućuje precizan šut i dovodi svoju ekipu u vođstvo.

Napadi domaćih se nastavljaju, ređaju se šanse i Antunić u 40. minutu pogađa stativu, . Konačan rezultat prvog dela postavlja najbolji igrač domaćih Šveljo koji u 45.minutu započinje i završava akciju iz koje donosi prednost „Radničkom 1912“ od 2:0.

U drugom delu utakmice, kada je sve bilo jasno, igra na terenu nioje bila tako interesantna kao u prvom. Uglavnom poziciona igra oba tima. Gosti nemoćni da ugroze opasnije domaćina a domaćin pretpostavljamo čuva snagu za nastavak takmičenja u Srpskoj ligi, u kojoj već u subotu igra derbi sa ekipom „Mladost GAT“ . Da se neostane na rezultatu iz prvog poluvremena potrudio se Despotović pogotkom u 82. minutu.Izvaredni Nedo Savuljica oduzima loptu protivniku ispred svog šesnaesterca i kreće silovito u napad. Dugom loptom upošljava Molnara, koji je sprovodi do Despotovića i to je konačnih 3 : 0.

Pehar kapitenu „Radničkog 1912“ Goronjiću predao je predsednik Područnog fudbalskog saveza Sombor Srđan Zavišin.