(VIDEO) FK „Radnički 1912“ – FK „Vojvodina“ 1928“ Perlez 5 : 1

U 31. kolu Srpske lige Vojvodina još jedna sigurna pobeda ekipe Dušana Jevrića.

U sredu popodne „Radnički“1912“ na Gradskom stadionu u Somboru, pobedio je „Vojvodinu 1928“ iz Perleza rezultatom 5 : 1, poluvreme 3 : 1.

Gostujuća ekipa, kao poslednje plasirana na tabeli, došla je u Sombor rasterećena bodovnim izazovom. Znali su da dolaze ekipi koja još nema poraz ove godine na svom terenu i koja se nalazi u samom vrhu lige. Na samom početku uspeli su nešto što mnogima nije uspelo u Somboru i poveli su golom u 7 minutu. Prva nepažnja odbrane somborske ekipe je kažnjena i Živanov je savladao Pehilja.

Ovaj gol je pokrenuo domaću ekipu i do kraja prvog dela viđen je veoma otvoren fudbal sa obe strane. Već za par minuta sledi velika šansa Milisavljevića čiji je šut i peterca izblokiran. U narednom napadu Šveljo upošljava Avdića a ovaj u trku asistira Milisavljeviću čiji šut za kratko brani golman gostiju da bi na odbijenu loptu natrčao Despotović i pogodio nebranjeni deo mreže za 1:1 u 10.minutu utakmice.

Ređali su se pokušaji Despotovića, Antunića i Avdića iz slobodnog udaraca kad je lopta očešala prečku da bi u 35. minutu posle kornera sa desne strane Milisavljević golom glavom doveo svoju ekipu u vođstvo od 2:1. Da bi preokret bio potpun potrudio se Milisavljević već za dva minuta kada je izbio sam pred golmana i rutinski ga savladao za 3:1.

U drugom poluvremenu malo se usporilo sa ritmom kod oba tima. Gost je imao jednu veliku šansu u 63.minutu kad se sam pred našim golmanom našao Bošnjak ali je šutirao glavom daleko preko gola. Već u sledećem napadu Antunić vara čuvare po desnoj strani izbija pred golmana i postiše gol za 4 : 1. Dobru igru na ovom meču Antinić potvrđuje u poslednjem minutu utakmice evrogolom i prelepim volej udarcem postavio konačnih 5:1.

„Naši gosti su krenuli veoma ofanzivno i uradili su ono što je retko koja ekipa uradila ovde. Poveli su protiv nas i pružili mi priliku da vidim kako će moji igrači reagovati u o toj situaciji, a to mi je bilo ono što je baš važno.Moji igrači me nisu razočarali,, i to pokazuje vrednost ove ekipe. Brzo su reagovali, i odgovorili protivniku. Odigrali su breže i efektnije i kraj popluvremena dočekali sa rezultatom koji nam odgovara. Kasnije se igralo veoma lepo jer smo imali protivnika koji se nije povukao nego je ovde došao da igra fudbal. Čestitam još jednom mojim igračima, kao i protivničkoj ekipi, sa željom da se brzo vrati u ovaj rang takmičenja, a na nama ostaje da nastavimo u ovom ritmu i budemo još bolji“, ističe trener Dušan Jevrić.

Za vikend „Radničkom sledi gostovanje ekipi „Starog Grada“ u Bačkoj Palanci što je prilika za nastavak pobedničkog niza.