(VIDEO) Džudo i sambo kluba „Bačka“ na Međunarodnom džudo turniru u Crnoj Gori

Takmičari Džudo i sambo kluba „Bačka“ osvojili su 9 medalja na Međunarodnom džudo turniru u Tivtu (Crna Gora), a od toga je 5 zlatnih, 1 srebrna i 3 bronzane.

U kategoriji starijih dečaka i devojčica najsjajnije medalje osvojili su Dejan Novaković (42kg), Nemanja Dragojević (50kg) i Andrej Vitković (55kg) . Na najviše postolje popeli su se još jednom kao najbolja ekipa starijih dečaka. Petu zlatnu medalju osvojio je Vojin Vitković (81kg) u kategoriji kadeta i kadetkinja.

Srebrnu medalju u kategoriji starijih dečaka osvojio je Dušan Topić (66kg), dok su bronzane osvojili Jana Knežević (52kg) u kategoriji devojčica i kadeti Aleksa Bjelajac (73kg) i Lana Ćeran (63 kg). Uglješa Kerezović i Milica Tot su nažalost ostali bez medalja.

Na Međunarodnom džudo turniru koji je organizovao Džudo klub „Tivat“ je u 5 uzrasnih kategorija učestvovalo 430 džudista iz 31 kluba iz Srbije, Hrvatske i Crne Gore.