(VIDEO) AK „Maraton“ i grad Sombor domaćini kvalifikacija takmičenja „Brzinom do zvezda“

Srpski atletski savez odabrao je AK „Maraton“ i grad Sombor za novog partnera i dodelio mu ulogu domaćina kvalifikacija takmičenja „Brzinom do zvezda“. Kvalifikacije, za decu sa teritorije opština Kula i Sombor održaće se 17. decembra ove godine u Somboru.

Podsetimo u takmičenju učestvuju decu 3. i 4. razreda osnovne škole, a disciplina je trčanje na 50 metara. Za prijave timova zaduženi su nastavnici fizičkog vaspitanja. Prošle godine somborski đaci su nastupali u kvalifikacijama u Apatinu, a u finalni krug u Beogradu plasiralo se petoro takmičara: Somborci Sofija Cvetković, Anja Vodeničar i Relja Lalić, kao i Ana Šmit i Dimitrije Čabrilo iz Bezdana. U finalu Anja Vodeničar osvojila je peto, a Sofija Cvetković šesto.

Dodajmo ovoj lepoj atletskoj vesti još jednu. Atletičati somborskog „Maratona“, Miloš Maksimović i Nikola Boca, nastupili su na 45. „Krosu Partizana“ u Beogradu. Maksimović je nastupio u kategoriji mlađih juniora i u trci na 1500m zauzeo drugo mesto. Boca je nastupio u konkurenciji starijih juniora i u trci na 2000 metara takođe osvojio drugo mesto.