(VIDEO) AK „Apatin“ završio uspešnu godinu na trkama u Crnoj Gori i Novom Sadu

Članovi Atletskog kluba Apatin proteklog vikenda imali su nastupe na 1. Bokeškom polumaratonu 21,097 kilometara (start Tivat-cilj Kotor) i na 9. Reciklažnom maratonu koji je održan u Novom Sadu i na taj način stavili tačku na sjajnu takmičarsku 2021. godinu.

Đuro Borbelj je u sjajnoj konkurenciji takmičara iz Kenije na 1. Bokeškom polumaratonu, osvojio četvrto mesto u sveukupnom plasmanu uz oboren lični rekord 1 sat 8 minuta i 8 sekundi samo sedam sekundi posle vicešampiona, lični rekord na trci ostvarili su Živa Vijoglavin (1:38:36) i Milica Marković (1:47:49), polumaratonsku trku su uspešno savladali i Rajmond Halai i Marijana Mijatović.

Kao što smo rekli atletičara iz Apatina bilo je i u Novom Sadu na 9. Reciklažnom maratonu. Trka se održala po izuzeetno teškim vremenskim uslovima ali nekoliko članova AK „Apatin“ su uspešno savladali polumaratonsku deonicu od 21 kilometara i 97 metara. Najuspešniji su bili Miroslav Pešić i Aleksandar Stajić koji su ostvarili plasman na 6. i 7 mesto, Milan Marinković ostvario je plasman na 11. mesto, Nemanja Đurić osvojio je 17. mesto, polumaratonsku trku uspešno je savladao i Kop Gurung. U trci na 14 kilometara treće mesto u sveukupnom plasmanu osvojila je Alisa Bajić.

Takmičarska 2021. godina je godina u kojoj je Atletski klub „Apatin“ proslavio 20 godina postojanja. U jubilarnoj godini organizovali su jubilarni 25. Apatinski Dunavski polumaraton, zatim kvalifikaciono takmičenje za decu „Brzinom do zvezda“ i gde je slavila Apatinka Milica Zanze sveukupna pobednica celog državnog takmičenja i gde je Apatin u najboljem svetlu prikazan u sportskim medijima.

Članovi AK „Apatin“ su ove godine nastupili na više stotina trka u Srbiji i inostranstvu. Đuro Borbelj osvaja 2 seniorske državne medalje, kao i ekipa seniora kluba u sastavu Đuro Borbelj, Denis Firulović, Miroslav Pešić i Aleksandar Stajić. Kao državni ekipni prvaci izborili su učešće na Kupu Šampiona koje se 6. februara 2022. godine održava u Portugaliji, gde će klub u konkurenciji 17 šampionskih klubova iz Evrope, zvanično predstavljati R. Srbiju, AP Vojvodinu i Apatin.