Sa velikim uspehom održan i drugi dan „Limenka teatar festa“

U toku prepodnevnog „Šarenog edukativnog programa“ ispred fontane kod narodnog pozorišta veliki broj mališana je menjao sakupljene limenke za alukoine a potom i za ulaznice za predstavu „Tri junaštva Kraljevića Marka“ Dečijeg pozorišta „Čarapa“ iz Beograda.

Deca su ispunila gledalište do poslednjeg mesta te nekoliko puta tokom predstave nagradila glumce aplauzom, smejali su se u glas i pomagali glumcima u interaktivnim delovima i u avanturama Marka Kraljevića i njegovog konja Šarca dok su tragali za devet zlatnih ključeva i tri kovčega.

Večeras je posle edukativnog programa u večernjim časovima predstava „Vreme je za bajku“ dečijeg kazališta iz Osijeka R. Hrvatska, u subotu pre podne „Ritualni ples makazama“ ansambla iz Rerua a u večernjim časovima „Ilkova Teatar“ iz Bugarske i predstava „Šest pingvičića“. U nedelju je pre podne „Cirkus“ „Lutka scene“ iz Niša a u festival se završava predstavom Pozoriša mladih Sarajeva iz BiH pod nazivom „Cvrčak i Mrav“.

Foto: Vladimir Veličković

Redakcija

Redakcija