Održan 8. Međunarodni rvački turnir „Ivan Frgić-Žuti“

U čast i sećanje na legendarnog sportistu veka grada Sombora u našem gradu je u subotu održan 8.Međunarodni rvački turnir „Ivan Frgić-Žuti“.

Rvački klub „Radnički“ je ove subote okupio oko 100 takmičara iz 16 klubova. Takmičari ekipe domaćina osvojili su 3 zlatne medalje 7 srebrnih i 9 bronzanih. Zlatne medalje osvojili su: Adrian Dobi, Sonja Ilić, Nikola Gunj. Srebrne medalje osvojili su: Tatjana Trbojević, Danijel Bojanić, Dragan Laubenštajn, Jovan Kosovac, Uroš Ilić, Mladen Batalo i Srđan Todorović, dok su bronzane medalje osvojili: Milša Veselinović, Nađa Sunajko, Aleksa Trbojević, Viktor Horvat, Ivana Farago, Luna Savić, Nemanja Nikolić, Miloš Ranisavljević i Milan Majski. Bez medalja ostali su: Kosta Antić, Selena Ilić, Marko Rajić, Filip Lakatoš, Vasilije Vukas i Đan Bordž. Za najboljeg domaćeg takmičara proglašen je Adrian Dobi, za najatraktivnijeg takmičara Nikola Gunj.

Zapažen nastup imali su takmičari drugog somborskog rvačkog kluba „Soko“, koji su osvojili osam medalja. Zlatne medalje u svojim kategorijama osvojili su Nikola Divjak, Luka Zelić i David Budimčević, srebrne Nikolaj Lalić i Rade Šumonja, a bronzane Vuk Popović, Mladen Opsenica i Uroš Grba.

Predsednik kluba „Radnički“ Vladimir Krstić se na kraju turnira zahvalio svim ljubiteljima sporta, roditeljima, prijateljima bez kojih već 8 godina ne bi bili u mogućnosti da organizuju turnir.