FK „Tekstilac“ ide u Super ligu – FK „Hajduk 1912“ ispao iz Srpske lige Vojvodina

FK „Tekstilac“ iz Odžaka je u drugom meč baraža za prolaz u superligaško društvo protiv ekipe „Javor“ odigrao u Ivanjici nerešeno 1 : 1 i sa tim rezultatom ostvario istorijski uspeh – plasman u najelitnije fudbalsko takmičenje u Srbiji.

Podsetimo, u prvom susretu „Tekstilac“ je pobedio rezultatom 1 : 0 „ Javor“ pogotkom Markovića iz jedanaesterca.

Isti igrač je to uradio i u Ivanjici i u 53.minutu doneo prednost svojoj ekipi. Domaćin je uspeo da izjednači u 75. minutu ali samo to i od naredne godine „Tekstilac“ će igrati Superligu, u društvu „Crvene Zvezde“ i „Partizana“ , „Vojvodine“.

Predstavnik Zapadnobačkog upravnog okruga u Srpskoj ligi Vojvodina, ekipa „Hajduka 1912“ iz Kule se porazom u poslednjem 30. kolu pred svojim navijačima, od „Jedinstva“ iz Stare Pazove oprostila od ovog društva. Izgubili su 1 : 3 i završili u grupi klubova ispod crte i vraćaju se u Vojvođansku ligu Sever. Pored njih iz lige su ispali još: „Tisa“ (Adorjan), „Jedinstvo“ (Stara Pazova), 1. maj (Ruma) i „Bačka“ (Bačka Palanka). „Željezničar“ iz Inđije će kao prvoplasirana ekipa igrati u Mozzart Bet Prvoj ligi Srbije.