Džudo klub „Bačka“ osvojio dve medalje na kadetskom prvenstvu Vojvodine

Kadeti somborskog džudo kluba „Bačka“ nastupili su Prvenstvu Vojvodine i vratili se sa dve medalje, jednom zlatnom i jednom srebrnom.

U Stepanovićevu se takmičilo 140 najboljih džudista kadetskog uzrasta a najbolji u svojoj kategoriji do 73 kg bio je Andrej Vitković. Očekivano Andrej je sve svoje rivale ubedljivo savladao i stigao do zlatne medalje. Klupski kolega Dejan Novaković u kategoriji do 50 kg stigao je do finala gde je poražen ali srebrna medalja je veliki uspeh za ovog mladog sportistu.

Takođe, u ženskoj konkurenciji nastupila je i do nedavno članica somborskog kluba Jana Knežević koja se zbog studiranja trenutno takmiči za ekipu „Slavija“ iz Novog Sada. Jana je osvojilatreće mesto i bronzanu medalju.

Osvajači medalja izborili su pravo nastupa na predstojećem Prvenstvu države koje će se narednog vikenda održati u Beogradu.