19 medalja za SSK “Polet” na Otvorenom prvenstvu Vojvodine

Plivači Somborskog sportskog kluba “Polet” učestvovali su na Otvorenom prvenstvu Vojvodine u Kikindi i osvojili 19 medalja.

Najuspešnijije bio Marko Kolović sa 8 medalja, 4 zlatne, 3 srebrne i 1 bronzanom. Šampion Vojvodine je postao u kategoriji starijih juniora u disciplinama 50m prsno, 100m prsno, 200m prsno i 100 m mešovito.

Nemanja Bukalov je isto osvojio 8 medalja, 2 zlatne i 6 srebrnih. Šampion Vojvodine je postao u kategoriji starijih juniora u disciplinama 50m leđno i 50m delfin.

Aleksa Duduković je osvojio 2, a Jovana Milošević 1 bronzanu medalju, dok je Irina Sekulić plivala je svoje nove lične rekorde, ali je ostala bez medalja.

Plivače “Poleta” za ovo takmičenje su spremali treneri Sandra Kamber i Zoran Vukelić.

Marko Kolović u kategoriji starijih juniora četiri zlatne medalje i to u disciplinama 50m prsno, 100m prsno, 200m prsno i 100 m mešovito. U istim disciplinama u apsolutnoj kategoriji uzeo je tri srebrne (100m, 200m prsno i 100m mešovito) i jednu bronzanu medalju u disciplini 50m prsno.

Nemanja Bukalov u kategoriji starijih juniora zlatne medalje u disciplinama 50m leđno i 50m delfin. Srebrne medalje u disciplini 100m i 200m leđno. U apsolutnoj kategoriji četiri srebrne medalje i to u disciplinama 50m, 100m, 200m ledjno i na 50m delfin.

Aleksa Duduković u kategoriji mladjih juniora, kao i u apsolutnoj kategoriji bronza u disciplini 1500m slobodno.

Jovana Milošević u apsolutnoj kategoriji bronza u disciplinama 100m prsno.